Nástěnka

třída Zvonečky Zvonečky

Plody podzimu

Příští týden od pondělí 24. 9. si budeme s dětmi povídat o plodech podzimu.

Prosíme, při víkendových procházkách, s dětmi nasbírejte a přineste do školky něco, co k podzimu patří (kaštany, žaludy, bukvice, barevné listy, jeřabiny, houby, kukuřice atd. J)-přineste v pondělí a v úterý.

Některé z těchto podzimních plodů si také ponechte doma a vyrobte s dětmi malý výrobek, dekoraci, kterou s dětmi naaranžujeme do Krakonošovy zahrádky.

Výstavu, která je u nás v MŠ tradicí, si poté budete moci prohlédnout.

 

 • hotové výrobky noste v pondělí 1.10- v úterý 2.10.

 

Děkujeme za spolupráci Sluníčka a Zvonečky.

Vydáno | Nástěnka | Kategorie: Sluníčka , Zvonečky

Prosíme rodiče,

aby dali svým dětem na pondělí 17. 9. 2018 do školky jejich oblíbenou plyšovou hračku.

Děkujeme Zvonečky a Sluníčka

Vydáno | Nástěnka | Kategorie: Sluníčka , Zvonečky

Poprvé do školky - pro rodiče nejmenších dětí

Poprvé do školky: "Neslibujte dětem odměnu, říkáte tím, že je školka něco, co musí přežít," radí učitelka s třicetiletou praxí

Pokud jde příští týden vaše dítko poprvé do školky, možná vás přepadají obavy z toho, jak přechod do nového režimu a první odloučení od vás zvládne. Přinášíme vám rozhovor s paní učitelkou Janou, která ty nejmenší děti doprovází prvním školkovým rokem více jak třicet let. Jak projít prvními dny a týdny ve školce bez slziček na obou stranách? Rady zkušeného odborníka, který pomohl vyrůst desítkám dětí, vám mohou pomoci zbavit se strachu z nového a poradit vám, jak si první školkové dny nezkazit.

Dále pokračuje článek na tomto odkazu.

https://www.modrykonik.cz/magazin/article/poprve-do-skolky-neslibujte-detem-odme-dp1po4/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Vydáno | Nástěnka | Kategorie: Zvonečky , Sluníčka

Doprava ve třídě Zvonečků

Tento týden si budeme povídat o dopravě. Děti si mohou přinést nějaký dopravní prostředek-hračku :). Auto,motorku,lodičku...?  Děkujeme 

Vydáno | Nástěnka | Kategorie: Zvonečky

Tance ve třídě Zvonečků

Tento týden si povídáme o dětech z celého světa. V pátek si chceme zatančit s dětmi z Havaje. Maminky prosíme, dejte holčičkám nějakou sukýnku, šatičky (příp.květinu do vlasů). Pokud byste měli nápad co chlapcům, budeme rádi (nemusíte). 

                                                                                         Děkujeme

Vydáno | Nástěnka | Kategorie: Zvonečky

Májová procházka -zhodnocení

Celý květem nám přálo krásné počasí k procházkách i různým venkovním akcím.

Májovou kešku našlo 12 rodin ze Zvonečků (48lidí, 3 psi a panenka) a ze Sluníček 17 rodin (64 lidí a 3 psi). Děkujeme.

Vydáno | Nástěnka | Kategorie: Zvonečky , Sluníčka

Poděkování ZOO

Rodiče a děti,

děkujeme vám za zapůjčení vašich plyšáků pro naši zoologickou zahradu v MŠ. Akce se vyvedla, navštívila ji celá školka - děkujeme i dobrovolníkům za pomoc při chystání i úklidu. Plyšáky vám necháme v šatně - v botníku nebo na okně. Pokud plyšáka nenajdete,nebojte-bude ve druhé třídě,dodáme.    Děkujeme

Vydáno | Nástěnka | Kategorie: Zvonečky , Sluníčka

Výlet do ZOO Laczna v Polsku

15. 06.
2018

Na školkový výlet pojedeme v pátek 15. 6.
Prosíme, pokud máte možnost, přiveďte děti do školky až v 7:45 po malé snídani (ostatní jak chodí), svačit budeme v 9:00 hodin v ZOO a svačinu povezeme ze školky, takže dětem žádné jídlo sebou nedávejte, vrátíme se na oběd.
Vstupné uhradíme z fondu dětí, zbytek na dopravu vybereme po výletě

Důležité:

 • kdo z dětí potřebuje na cestu Kinedryl, dejte doma - prosíme o nahlášení (příp. přineste i na cestu zpět - podepsané)
 • dětem na sebe dejte vhodné sportovní oblečení a vhodnou obuv, něco na hlavu
 • každé dítě bude mít malý batůžek, který dobře drží na zádech a v něm tyto věci:
  • pláštěnku
  • pití v uzavíratelné láhvi (ne cyklo láhve, protože tečou)

Žádné bonbóny nebo jiné mlsy.

Doklady (pas nebo občanský průkaz), přineste učitelkám už v pondělí 11. 6. Po návratu vám je ihned vrátíme. Kdo nebude mít platný doklad – nemůže se výletu zúčastnit!

Vydáno | Kalendář MŠ | Kategorie: Zvonečky , Sluníčka

ZOO ve školce

Rodiče,

tento týden si budeme povídat o ZOO-Afrika... Pokud doma máte nějaká plyšová,plastová,...zvířátka, prosíme o donesení a zapůjčení. Chtěli bychom dětem udělat na zahradě výlet do ZOO. Plyšáky prosím podepište,příp. i jinak označte-mašličkou?..,abychom při vracení rychle dohledali. Pokud by se chtěli zapojit děti ze třídy Berušek a Kopretin-uvítáme.

                                                                                                                                            Děkujeme

Vydáno | Nástěnka | Kategorie: Zvonečky , Sluníčka

Polickem s rodiči - zhodnocení dubnové procházky

Opět jsme mile překvapeni a potěšeni vaším zájmem a účastí při hledání dubnové schovky. Podle zápisů v notýscích jsme zjistili, že ke krabičce došlo : ze Zvonečků 17 rodin (57 lidí a 4 psi) a ze třídy Sluníček  21 rodin (68 lidí a 2 psi).

Vydáno | Nástěnka | Kategorie: Sluníčka , Zvonečky

Polickem s rodiči - zhodnocení březnové procházky

Opět jsme mile překvapeni a potěšeni vaším zájmem a účastí při hledání březnové schovky.
Podle zápisů v notýscích jsme zjistili, že ke krabičce došlo i přes blátivé potíže:
ze Zvonečků 14 rodin (62 lidí a 5 psů) a ze třídy Sluníček 15 rodin (56 lidí a 4 psi).

Vydáno | Nástěnka | Kategorie: Zvonečky , Sluníčka

Jarní besídka Zvonečků

16. 05.
2018

Třída ZVONEČKY Vás srdečně zve na jarní besídku,
kterou pro vás pořádáme ve středu 16.5. ve 14.30 hod.

Těšíme se na Vás. Zvonečky.

Vydáno | Kalendář MŠ | Kategorie: Zvonečky

Polickem s rodiči - májová procházka

Tento měsíc vás zavedeme do obce Velké Petrovice. Cílem bude dojít na vyhlídku na Dřevíč a mezitím se pokochat výhledy do okolíJ Budete si moci vybrat z více tras -cesty budou kratší a delší. Můžete zvolit dle aktuálního počasí a času. Zvládnete je pěšky, kočárkem i s dětmi na odrážedle, nebo kole.

1. Nejdelší cesta (cca 2,5 km)
Zastavíte na návsi, zde necháte auto před obecním úřadem. Vydáte se směrem k Maršovu-nabízí se krásná vyhlídka do širokého okolí (po pravé straně u lesa uvidíte oboru s muflony) dojdete ke kaštanu (případně se dá dojet autem až sem). Poté se vydáte do leva po polní cestě, okolo křížků – vpravo uvidíte Stárkov a v dáli Krkonoše. Půjdete směrem k lesu, pak podél lesa. Přijdete k rozcestí, kde se dáte mírně vpravo, cestou do lesa. Po chvíli uvidíte krmelec, dole lavičku a krásnou vyhlídku na Dřevíč a okolí ( Pavlišov, Slavíkov, za kopcem Rokytník)

2. Kratší cesta (cca 2km)
Zastavíte na návsi, půjdete po cestě směrem na Petrovičky, za kravínem půjdete stále rovně mírně do kopce, okolo vodojemu dolů, na rozcestí se vydáte vpravo k lesu (na rohu je posed). Půjdete podél lesa, mírně doprava, udivíte krmelec a vyhlídku.

3. Nejkratší cesta (cca 1km)
Zajedete autem až nahoru na Petrovičky, auto necháte u vodní nádrže. Půjdete doprava nahoru po hlavní cestě. U poslední chalupy zabočíte doprava, k lesu. Na rohu je posed, odbočíte do leva podél lesa, pak mírně doprava z kopečka, uvidíte krmelec a vyhlídku.

Dojdete na vyhlídku. Krabička „keška“ bude umístěna v pytlíku. V blízkosti lavičky, hledejte pařez s dírou.  Zpět si můžete zvolit libovolnou popsanou i nepopsanou cestu.

mapa trasy

 

Po návratu nám můžete níže do komentářů napsat zážitky z výletu. Budeme moc rádi za zpětnou vazbu.

Vydáno | Nástěnka | Kategorie: Sluníčka , Zvonečky

Polickem s rodiči - prodloužení platnosti březnové skrýše

Stále máte možnost navštívit skrýš naší březnové procházky, jejíž platnost jsme v březnu kvůli jarnímu tání prodloužili do konce dubna.

Vydáno | Nástěnka | Kategorie: Zvonečky , Sluníčka

Polickem s rodiči - dubnová procházka

Dubnová procházka vás zavede na známé místo, na horu Ostaš. Naším cílem je skalní útvar s názvem Čertovo auto.

Výchozím bodem je parkoviště pod Ostašem. Z parkoviště se vydáte ke kiosku a odtud se již budete řídit MODROU turistickou značkou. Hned za kioskem se vydáte do kopce po široké lesní cestě, zde budete míjet první rozcestník, který vás nasměruje po modře vyznačené trase do kopce. Až přijdete na vrchol a téměř konec lesní cesty, potkáte další rozcestník, který vás nasměruje opět po modré doprava na Frýdlantskou skálu. Odbočíte po značce a zde je nástup do Skalního bludiště. Projdete přes jedny dřevěné schody, zavedou vás do bludiště a po překonání druhých dřevěných schodů a projití pod kamennou bránou (velký kámen zaklesnutý mezi skalami) se dostanete do uličky, v níž dojdete až nakonec (vypadá jako slepá ulička) a tam se vydáte směrem doleva (opět je tam značka). A teď už máte vyhráno. Sledujete modré značení a po chvilce míjíte první vyhlídku. Pokračujete dál, projdete kolem skalního útvaru Mohyla smrti , za ní po dřevěné lávce dále do kopce a cíl už máte na dohled. Po pár metrech jste u cíle, Čertovo auto. Zde začíná hledání. U Čertova auta je vzrostlý strom s turistickou značkou. Postavíte se tak, aby jste měli tento strom a skálu za zády a podíváte se směrem do kopce. Ve vzdálenosti cca 25 kroků tímto směrem uvidíte suchý pahýl stromu. Vydáte se tímto směrem a v okruhu 2 metrů okolo tohoto pahýlu budete pod kořeny malé břízky hledat naši krabičku.

Opět se zapište, dejte si razítko do výletního notýsku a můžete si vyměnit drobnost.

Celá cesta tam a zpátky měří necelé tři kilometry a je schůdná pouze pro pěší (kočárek nebrat  laughing).

Po návratu nám můžete níže do komentářů napsat zážitky z výletu. Budeme moc rádi za zpětnou vazbu.

Vydáno | Nástěnka | Kategorie: Zvonečky , Sluníčka

Polickem s rodiči - zhodnocení únorové procházky

Byli jsme mile překvapeni a potěšeni vaším zájmem a účastí při hledání únorové schovky.
Podle zápisů v notýscích jsme zjistili, že ke krabičce došlo ze Zvonečků 17 rodin (85 lidí a 3 psi) a ze třídy Sluníček také 17 rodin (61 lidí, 3 psi a plyšový pes Puňťa). A Kateřina Važanová dvakrát!

Děkujeme a těšíme se na vaše zápisky v notýscích v březnu.

Vydáno | Nástěnka | Kategorie: Sluníčka , Zvonečky

Polickem s rodiči - březnová procházka


Komentáře 2

mapa pomník stará stodola rozcestí skřítkovo obydlí strom a Pášův křížek

 

Březnová procházka vás zavede na trochu vzdálenější místo s krásným a méně obvyklým pohledem na Ostaš a s houpačkou! Naším cílem je tentokrát místo označené na Mapách.cz
"U Pášova křížku".

Výchozím bodem je Dědov. Pokud pojedete od České Metuje na Teplice, tak v Dědově v zatáčce na kopečku uvidíte u silnice zrcadlo a skoro přímo naproti němu je památník obětem první světové války a vlevo od něho vede do svahu široká lesní cesta. Tady je výchozí bod procházky. (Jedno auto se vejde na plácek přímo u památníku, nebo je možné parkovat pod kopečkem naproti bývalé škole).

Od památníku se vydáte po široké cestě do kopce, až dojdete k polorozbořené oplocené stodole. Zde se dáte doleva a asi po padesáti metrech dojdete k rozcestí. Cesta rovně vede k chalupě, ale vy se vydáte doprava a stále stoupáte. Asi po dalších padesáti metrech je vlevo u cesty vysoký javor, který má u své paty otvor a v něm bydlí skřítek samotář. (Můžete se opatrně přikrčit a podívat se, zda ho nezahlédnete doma, ale rozhodně mu dovnitř nesahejte. Je trochu popudlivý).
Nyní pokračujete ještě kousek po cestě a vyjdete na louku. Po pravé ruce máte vysílač. Vydáte se z cesty prostředkem louky přímo na horizont před vámi (zpočátku je louka a potom oseté pole). Když dorazíte nahoru, trochu vlevo uvidíte osamocený strom s křížkem, jednoduchým posedem a také houpačku s pískovcovým kamenem, na kterém je vytesaná labuť. To je místo nazývané Pášův kříž.
Ukrytou krabičku hledejte v rozsoše stromu, dospělý na ni dosáhne i ze země.
(Ve stejné skrýši má nyní shodou okolností uschovanou krabičku i ZŠ Bukovice. Tu necháme bez povšimnutí. smile)
Opět se zapište, dejte si razítko do výletního notýsku a můžete si vyměnit drobnost.

Celá cesta tam a zpátky měří necelé tři kilometry a je dostupná i s kočárkem.

→ → → Mapa trasy výletu k vytisknutí.

Po návratu nám můžete níže do komentářů napsat zážitky z výletu. Budeme moc rádi za zpětnou vazbu.

Vydáno | Nástěnka | Kategorie: Sluníčka , Zvonečky

Vaše komentáře:

 1. Martin Balák

  Ahoj Sluníčka, včera jsem byl se svým bráchou Lukášem, maminkou a tatínkem hledat poklad. No ještě, že jsme měli tu mapu :). Po pár metrech “ostrého” stoupání, brácha s taťkou objevili lavičku, kde jsme měli úžasný výhled na Dědov. Nabrali jsme síly na další cestu, která nás dovedla ke stodole, nad kterou zrovna letěl záchranářský vrtulník. Pokračovali jsme dál přesně pode instrukcí a stop srnek, otisknutých do zbytků sněhu na cestě, až jsme došli k javoru. Měli jsme zrovna štěstí, protože skřítek byl doma :) Poté jsme se vydali vypátrat další záchytný bod – vysílač. Ten byl ale vysoký. Od něho míříme k horizontu, odkud v dálce vidíme cíl našeho výletu. Po poli se vydáváme k cíli a cestou sledujeme nejrůznější stopy zvěře, která sem chodí na pastvu. Počasí bylo lehce mrazivé a svítilo sluníčko, ale byl hodně studený vítr a mamka byla zmrzlá jako preclík :). Napsali jsme se do knížky, dali si razítko a taťka nám ukázal kde je Ostaš, Bor, Malá i Velká Hejšovina. Bylo vidět snad všechno. Děkujeme za parádní výlet. PS: fotky posíláme emailem.

 2. Ladislav Rudolf

  Ahoj všem dobrodruhům. Super výlet, koncovku v podobě krásného bahňáku jsme brali jako zpestření.

Možnost komentovat článek skončila.

Povídání s knihou

Rodiče,

14 dní si budeme povídat o knihách a pohádkách. Děti si mohou nosit na ukázku své oblíbené knihy. Můžete nosit klasické ,ale i třeba 3D,pocitové a jiné neobvyklé. V průbětu tématu si z nich budeme před spaním číst a pod dohledem prohlížet:)

                                                                                                                                                Děkujeme

Vydáno | Nástěnka | Kategorie: Zvonečky , Sluníčka

Barevný týden-poděkování

Děkujeme všem rodičům za spolupráci v barevném týdnu.

                                                                                                            Zvonečky a Sluníčka

Vydáno | Nástěnka | Kategorie: Zvonečky , Sluníčka

← Starší Novější →