třída Kopretiny Zápis ze schůzky rodičů třídy Kopretin dne 8.9.2016

Počet přítomných rodičů:

• Seznámení se změnami ve školním řádě, provozním řádě ŠJ – týká se hlavně změny v omlouvání dětí
  • ŠVP a TVP – ŠVP ještě doupravujeme dle nového RVP PV a dle vyhlášky 27/2016 Sb. a dle souladu s ostatními  novými zákony platnými k 1.9.2016. TVP budou  v samostatné sekci na webu rozčleněny dle jednotlivých tříd pro lepší orientaci.

Výše jmenované  dokumenty najdete na webu MŠ aneb jsou vyvěšeny na nástěnce u vchodu do MŠ  k Vašemu nahlédnutí.

• Investiční akce -sociální zařízení pro zaměstnance a úklidovky na 2. budově, nově zřízené a vybavené zázemí pro provozní zaměstnance, vymalování celé2 budovy,shrnovací dveře / na 2 . budově včetně sádrokartónů/  a budujeme novou vstupní bránu a branku.
  • Počet dětí v MŠ - v současné době přihlášeno 94 dětí, 4 děti s OŠD,24 předškoláků, 29  dětí  4-5 letých, 23  dětí  3- 4letých a 14 dětí  2- 3letých .Vzdělává se zde 8  dětí se Speciálně vzdělávacími potřebami a z toho 4 z nich  mají přiznaného asistenta pedagoga.
  • Personální zajištění – ve třídě se sníženým počtem dětí pracují 2 asistentky pedagoga , ve třídě u 2 -3 letých pomáhá profesionální chůva M. Macounová, která si udělala potřebný  kurz pro tu kvalifikaci „ Chůva pro dětské koutky“ .Dále tu pracuje na půl úvazku  Mgr.Rajsová  jako speciální pedagog, která je Vám k dispozici i jako odborný konzultant.V rámci těchto šablon bude pro Vás vykonávat logopedickou intervenci zdarma každý čtvrtek dle předem dohodnutého času.
  • Šablony pro MŠ - jsou evropské finance ,o které MŠ požádala právě z důvodu personálního zajištění u 2 letých dětí a u dětí se SVP .Podmínkou šablony bylo, že musíme zajistit

I „ Odborně zaměřené tematické  setkání  s rodiči  “v rozsahu 6 x2 hodiny ,obsah těchto setkání připravujeme a budeme Vás o nich informovat.Šablony lze čerpat již nyní od září,ale peníze budou až v roce 2017 , proto jsme museli žádat zřizovatele o předfinancování projektu.

• Dle novely školského zákona budou v roce 2016 -20017 probíhat zápisy do ZŠ v termínech od 1.4. do 30.4.Zápis do MŠ bude v termínu od 2.5. do 16.5.
  • Nadstandartní aktivity v MŠ zůstává Sboreček / každou středu od 15,00 do 15,45 hodin,výtvarné tvoření ve třídě Kopretin každé sudé pondělí s p. uč. J.Obršálovou od 13,00 do 13,45 hodin a Veselé pískání na flétnu každé úterý od 7,30 do 9,30 hodin.
  • Rada rodičů – za třídu Kopretin byly zvoleny p.Hrušková, Křepelková a Wernerová
  • Omlouvání na strava.cz  - po odhlášení oběda si musíte odkliknout ještě tlačítko odeslat, abyste si po opětovném přihlášení  mohli zkontrolovat , zda je strava skutečně odhlášená.Ukazující se přeplatek není ve své podstatě přeplatek, ale Váš kredit, musíte mít vždy dostatečný kredit na zaplacení stravy do konce měsíce a 300,-Kč na školné.Školné budeme odečítat vždy poslední den v měsíci. Nyní jsme přidali možnost omlouvání na celý měsíc.

Organizační připomínky učitelek:

• ŠATNA – náhradní oblečení, oblečení na ven dávat navrch, boty dole, gumovky - přinést – nahoru
  • Rodiče se nahoru dole pod schody zouvají, případně si berou návleky, prosíme, abyste si odloženou obuv dávali pod hydrant na pravé straně, protože v případě, že jde zástup dětí například z jídelny, o boty klopýtne
  • JÍDELNA- používání příboru, praváci klasicky, leváci – necháváme na nich, dbáme na správný úchop, nejíme jen vidličkou !!! Prosíme, dohlídněte na své děti i doma
  • Pořiďte prosím pro své děti penál – kapsu /lepší bez poutek /, 12 pastelek ideálně MAPED, klidně každou pastelku označit, ať si je děti poznají, ořezávátko – předem vyzkoušet, zda je opravdu správná velikost a ostrost, děti se postupně budou učit samy pastelky ořezávat
  • ČIŠTĚNÍ ZUBŮ – až budou mít všichni kartáček, používáme vždy najednou dvě pasty , na kartáčky dává pastu dětem dětská služba
  • BAČKORY – chodit v nich po schodech vždy i při příchodu a odchodu z MŠ - z bezpečnostních důvodů a vytvoření si návyku
  • Pokud jde dítě po obědě - zapíchnout špendlík na nástěnce, pokud ten den nespí – je to informace pro učitelku a uklízečku, kvůli lehátkům a děti jsou rády, že mají jasno
  • KOLÍČKY VÝKRESY – nesundávat, neodnášet domů, výkresy si dítě ukládá do desek v šuplíku
  • Hygienické návyky – „PAPÍRKY na otírání pro holčičky po použití WC – používáme, naučit holčičky otírat zepředu dozadu,otírání po stolici už by měli všichni zvládnout, učíme, pomáháme
  • MLADŠÍ SOUROZENCI – nevypouštějte volně do třídy, jsou tu pro ně nebezpečné hračky/ malé kostičky, korálky apod./
  • PŘÍCHOD do MŠ – do 8:00,odchod po obědě ve 12:20 hodin, zamyká se v 12:30 hodin , odpolední  odchod do 16:00 hodin
  • Pracovní listy a výtvory – nedoděláváme, když dítě není právě přítomno. Pracovní listy připravujeme individuálně žákům podle potřeby
  • PLAVÁNÍ – potvrzení pro pojišťovnu až po zaplacení peněz plavecké škole – po 6 lekci, informace o podmínkách vrácení poloviny částky. Trochu se nám zkomplikovala doprava, jelikož autobus, který byl sjednán, měl nehodu. Jiný dopravce má ale trochu vyšší cenu za dopravu, takže se nám doprava o něco málo prodraží.
  • Akce Cirkus - informace budeme postupně upřesňovat, kdo má zájem prosím přihlaste se u učitelky.
  • MŠ stále vybírá víčka od pet lahví – pro Filípka

V Polici nad Metují dne 8.9.2016