třída Berušky Zápis ze schůzky rodičů třídy Berušek dne 4. 10. 2016

Počet přítomných rodičů: 15

1. Seznámení se změnami ve školním řádě, provozním řádě ŠJ –týká se hlavně změny v omlouvání dětí
  2. ŠVP a TVP – úprava byla provedena dle nového RVP PV a dle vyhlášky 27/2016 Sb.
  3. Výše jmenované dokumenty najdete na webu MŠ a nebo jsou vyvěšeny na nástěnce u vchodu do MŠ k Vašemu nahlédnutí.
  4. Investiční akce -sociální zařízení pro zaměstnance a úklidovky na 2. budově, nově zřízené a vybavené zázemí pro provozní zaměstnance, vymalování celé2. budovy, shrnovací dveře / na 2. budově včetně sádrokartonů/ a budujeme novou vstupní bránu a branku.
  5. Počet dětí v MŠ - v současné době přihlášeno 95 dětí, 4 děti s OŠD,24 předškoláků, 29 dětí 4-5 letých, 23 dětí 3- 4letých a 15 dětí 2- 3letých. Vzdělává se zde 9 dětí se speciálně vzdělávacími potřebami a z toho 4 z nich mají přiznaného asistenta pedagoga.
  6. Personální zajištění – ve třídě se sníženým počtem dětí pracují kromě 2 učitelek i 2 asistentky pedagoga, ve třídě u 2 -3 letých pomáhá profesionální chůva M. Macounová, která si udělala potřebný kurz pro tu kvalifikaci „ Chůva pro dětské koutky . Dále tu pracuje na půl úvazku p. Mgr. Rajsová jako speciální pedagog, která je Vám k dispozici i jako odborný konzultant. V rámci těchto šablon bude pro Vás vykonávat logopedickou intervenci zdarma každý čtvrtek dle předem dohodnutého času.
  7. Šablony pro MŠ - jsou evropské finance, o které MŠ požádala právě z důvodu personálního zajištění u 2 letých dětí a u dětí se SVP. Podmínkou šablony bylo, že musíme zajistit
  8. I „ Odborně zaměřené tematické setkání s rodiči v rozsahu 6 x2 hodiny, obsah těchto setkání připravujeme a budeme Vás o nich informovat. Šablony lze čerpat již nyní od září, ale peníze budou až v roce 2017, proto jsme museli žádat zřizovatele o předfinancování projektu.
  9. Dle novely školského zákona budou v roce 2016 -20017 probíhat zápisy do ZŠ v termínech od 1.4. do 30.4. Zápis do MŠ bude v termínu od 2.5. do 16.5.
  10. Nadstandartní aktivity v MŠ zůstávají: Sboreček / každou středu od 15,00 do 15,45 hodin, výtvarné tvoření ve třídě Kopretin každé sudé pondělí a středu s p. uč. J.Obršálovou od 13,00 do 13,45 hodin a Veselé pískání na flétnu každé úterý a středu od 7,30 do 9,30 hodin.
  11. Rada rodičů – za třídu Kopretin byly zvoleny p.Hrušková, Křepelková a Wernerová , za třídu Berušek Rejchrtová, Frimlová , Meierová
  12. Omlouvání na www.strava.cz - po odhlášení oběda si musíte odkliknout ještě tlačítko odeslat, abyste si po opětovném přihlášení mohli zkontrolovat , zda je strava skutečně odhlášená. Musíte mít vždy dostatečný kredit na zaplacení stravy do konce měsíce a 300,-Kč na školné. Školné budeme odečítat vždy poslední den v měsíci. Nyní jsme přidali možnost omlouvání na celý měsíc.

Organizační připomínky učitelek:

• ŠATNA – náhradní oblečení, oblečení na ven dávat navrch, boty dole, gumovky - přinést – nahoru
  • JÍDELNA- používání příboru až poté, co správně drží lžíci , praváci klasicky, leváci – necháváme na nich, dbáme na správný úchop, nejíme jen vidličkou !!! Prosíme, dohlídněte na své děti i doma
  • ČIŠTĚNÍ ZUBŮ – pastu zatím dává p. učitelka, postupně budeme zkoušet službu
  • BAČKORY – obouvat jim bačkory z  bezpečnostních důvodů i při přechodu do šatny a z šatny, jedná se „ o vytvoření návyku na zimu “, kdy by pak děti chodily po mokrém a špinavém koberci
  • Pokud jde dítě po obědě - zapíchnout špendlík na nástěnce, pokud ten den nespí – je to informace pro učitelku a uklízečku, kvůli lehátkům a děti jsou rády, že mají jasno
  • Hygienické návyky – „PAPÍRKY na otírání pro holčičky po použití WC – používáme, naučit holčičky otírat zepředu dozadu, otírání po stolici zkoušíme, zkoušejte prosím i doma
  • PŘÍCHOD do MŠ – do 8:00 hodin ( přimlouváme se za dřívější příchod, aby si děti stihly děti pohrát ) ,odchod po obědě ve 12 hodin, zamyká se v 12:30 hodin , odpolední odchod do 16:00 hodin
  • Pracovní listy a výtvory – nedoděláváme, když dítě není právě přítomno. Pracovní listy připravujeme individuálně žákům podle potřeby
  • MŠ stále vybírá víčka od pet lahví – pro Filípka
  • Na schůzce byly ukázány rodičům některé hlavně logopedické pomůcky , byl jim vysvětlen význam cvičení grafomotoriky ( krupice, kinetický písek , kreslení mokrou houbou) aj.
  • HRAČKY- prosíme, aby děti nenosily do školky hračky a jiné nevhodné předměty, kromě např. suvenýrů z výletů, o kterých si můžeme popovídat společně se všemi dětmi. Každý měsíc vyhlásíme Den hraček, kdy si děti mohou do školky oblíbenou hračku přinést.
  • VÝTVARNÝ KROUŽEK- „Javorníček výtvarníček“- úspěšně začal 3. 10.
  • SBOREČEK JAVORNÍČEK- začíná 5. 10. a probíhá každou středu od 15:00 do 15:45 ve třídě Berušek

V Polici nad Metují dne 4.10.2016

Vydáno | Nástěnka | Kategorie: Berušky