Nástěnka

třída Zvonečky Zvonečky

Polickem s rodiči - prodloužení platnosti březnové skrýše

Stále máte možnost navštívit skrýš naší březnové procházky, jejíž platnost jsme v březnu kvůli jarnímu tání prodloužili do konce dubna.

Vydáno | Nástěnka | Kategorie: Zvonečky , Sluníčka

Polickem s rodiči - dubnová procházka

Dubnová procházka vás zavede na známé místo, na horu Ostaš. Naším cílem je skalní útvar s názvem Čertovo auto.

Výchozím bodem je parkoviště pod Ostašem. Z parkoviště se vydáte ke kiosku a odtud se již budete řídit MODROU turistickou značkou. Hned za kioskem se vydáte do kopce po široké lesní cestě, zde budete míjet první rozcestník, který vás nasměruje po modře vyznačené trase do kopce. Až přijdete na vrchol a téměř konec lesní cesty, potkáte další rozcestník, který vás nasměruje opět po modré doprava na Frýdlantskou skálu. Odbočíte po značce a zde je nástup do Skalního bludiště. Projdete přes jedny dřevěné schody, zavedou vás do bludiště a po překonání druhých dřevěných schodů a projití pod kamennou bránou (velký kámen zaklesnutý mezi skalami) se dostanete do uličky, v níž dojdete až nakonec (vypadá jako slepá ulička) a tam se vydáte směrem doleva (opět je tam značka). A teď už máte vyhráno. Sledujete modré značení a po chvilce míjíte první vyhlídku. Pokračujete dál, projdete kolem skalního útvaru Mohyla smrti , za ní po dřevěné lávce dále do kopce a cíl už máte na dohled. Po pár metrech jste u cíle, Čertovo auto. Zde začíná hledání. U Čertova auta je vzrostlý strom s turistickou značkou. Postavíte se tak, aby jste měli tento strom a skálu za zády a podíváte se směrem do kopce. Ve vzdálenosti cca 25 kroků tímto směrem uvidíte suchý pahýl stromu. Vydáte se tímto směrem a v okruhu 2 metrů okolo tohoto pahýlu budete pod kořeny malé břízky hledat naši krabičku.

Opět se zapište, dejte si razítko do výletního notýsku a můžete si vyměnit drobnost.

Celá cesta tam a zpátky měří necelé tři kilometry a je schůdná pouze pro pěší (kočárek nebrat  laughing).

Po návratu nám můžete níže do komentářů napsat zážitky z výletu. Budeme moc rádi za zpětnou vazbu.

Vydáno | Nástěnka | Kategorie: Zvonečky , Sluníčka

Polickem s rodiči - zhodnocení únorové procházky

Byli jsme mile překvapeni a potěšeni vaším zájmem a účastí při hledání únorové schovky.
Podle zápisů v notýscích jsme zjistili, že ke krabičce došlo ze Zvonečků 17 rodin (85 lidí a 3 psi) a ze třídy Sluníček také 17 rodin (61 lidí, 3 psi a plyšový pes Puňťa). A Kateřina Važanová dvakrát!

Děkujeme a těšíme se na vaše zápisky v notýscích v březnu.

Vydáno | Nástěnka | Kategorie: Sluníčka , Zvonečky

Polickem s rodiči - březnová procházka


Komentáře 2

mapa pomník stará stodola rozcestí skřítkovo obydlí strom a Pášův křížek

 

Březnová procházka vás zavede na trochu vzdálenější místo s krásným a méně obvyklým pohledem na Ostaš a s houpačkou! Naším cílem je tentokrát místo označené na Mapách.cz
"U Pášova křížku".

Výchozím bodem je Dědov. Pokud pojedete od České Metuje na Teplice, tak v Dědově v zatáčce na kopečku uvidíte u silnice zrcadlo a skoro přímo naproti němu je památník obětem první světové války a vlevo od něho vede do svahu široká lesní cesta. Tady je výchozí bod procházky. (Jedno auto se vejde na plácek přímo u památníku, nebo je možné parkovat pod kopečkem naproti bývalé škole).

Od památníku se vydáte po široké cestě do kopce, až dojdete k polorozbořené oplocené stodole. Zde se dáte doleva a asi po padesáti metrech dojdete k rozcestí. Cesta rovně vede k chalupě, ale vy se vydáte doprava a stále stoupáte. Asi po dalších padesáti metrech je vlevo u cesty vysoký javor, který má u své paty otvor a v něm bydlí skřítek samotář. (Můžete se opatrně přikrčit a podívat se, zda ho nezahlédnete doma, ale rozhodně mu dovnitř nesahejte. Je trochu popudlivý).
Nyní pokračujete ještě kousek po cestě a vyjdete na louku. Po pravé ruce máte vysílač. Vydáte se z cesty prostředkem louky přímo na horizont před vámi (zpočátku je louka a potom oseté pole). Když dorazíte nahoru, trochu vlevo uvidíte osamocený strom s křížkem, jednoduchým posedem a také houpačku s pískovcovým kamenem, na kterém je vytesaná labuť. To je místo nazývané Pášův kříž.
Ukrytou krabičku hledejte v rozsoše stromu, dospělý na ni dosáhne i ze země.
(Ve stejné skrýši má nyní shodou okolností uschovanou krabičku i ZŠ Bukovice. Tu necháme bez povšimnutí. smile)
Opět se zapište, dejte si razítko do výletního notýsku a můžete si vyměnit drobnost.

Celá cesta tam a zpátky měří necelé tři kilometry a je dostupná i s kočárkem.

→ → → Mapa trasy výletu k vytisknutí.

Po návratu nám můžete níže do komentářů napsat zážitky z výletu. Budeme moc rádi za zpětnou vazbu.

Vydáno | Nástěnka | Kategorie: Sluníčka , Zvonečky

Povídání s knihou

Rodiče,

14 dní si budeme povídat o knihách a pohádkách. Děti si mohou nosit na ukázku své oblíbené knihy. Můžete nosit klasické ,ale i třeba 3D,pocitové a jiné neobvyklé. V průbětu tématu si z nich budeme před spaním číst a pod dohledem prohlížet:)

                                                                                                                                                Děkujeme

Vydáno | Nástěnka | Kategorie: Zvonečky , Sluníčka

Barevný týden-poděkování

Děkujeme všem rodičům za spolupráci v barevném týdnu.

                                                                                                            Zvonečky a Sluníčka

Vydáno | Nástěnka | Kategorie: Zvonečky , Sluníčka

Polickem s rodiči - únorová procházka


Komentáře 4

Únorová procházka s hledáním ukryté krabičky bude, jak už jsme předem informovali, opravdu jen lehce zahřívací. Naším cílem je Čertova skála nad Suchým Dolem. Uvádíme zde informace jak se ke skále dostat, i když tam určitě už každý někdy byl.

  • Z náměstí v Polici se vydáte po červeném turistickém značení na Klůček, až dorazíte k rozcestníku se žlutým značením, které vás dovede k Čertově skále.
  • Další možností je vyrazit z náměstí v Polici po zeleném turistickém značení do Ochoze k bývalému mlýnu a odtud pokračovat dále opět po žlutém turistickém značení až k Čertově skále.
  • Dále se nabízí ještě možnost jít od rybníka v Hlavňově po asfaltové cestě na Klůček a dále pokračovat po žlutém turistickém značení k Čertově skále.
  • Můžete se samozřejmě vydat i jakoukoliv jinou cestou.

Dorazili jste k Čertově skále a vaším úkolem je teď objevit ukrytou krabičku. Postavíte se tak, abyste měli Čertovu skálu a také Suchý Důl za zády. Před vámi je ve vzdálenosti asi dvaceti metrů vzrostlý osamocený modřín. Dojděte až k němu a podívejte se do budky pro sýkorky, jestli jsou ptáčci doma. Po zaklepání, (to abyste náhodou nerušili), otočte háčkem v dolní části budky a odklopte přední část budky.

Jestli jste našli tu správnou budku, tak by se v ní měla ukrývat krabička s pověstí O čertově skále, notýsky ve žluté a modré barvě podle třídy na zapsání, tužky, razítko na otisknutí dětem do jejich notýsků a drobnosti (např. z kinder vajíček) na výměnu, které si s sebou nezapomeňte vzít vždy kus za kus. Kromě drobností na výměnu z krabičky nic jiného neodnášejte.

Pokud by se stalo, že v budce nic nebude, prosím, abyste nám to ve školce nahlásili a my mohli skrýš opravit.

Pokud se vám výlet s překvapením líbil, napište nám o své výpravě něco do komentářů. Děkujeme.

Příjemné únorové hledání přejí Sluníčka a Zvonečky

Vydáno | Nástěnka | Kategorie: Sluníčka , Zvonečky

Barevný týden

05. 02.
2018

→ do 09. 02.

Rodiče,
příští týden (5.2. - 9.2.) máme pro děti nachystaný barevný týden. Každý den si budeme povídat o jedné barvě. Prosíme, oblékněte děti do barevného oblečení.

PO - modrá

ÚT - žlutá

ST - zelená

ČT - bílá

PÁ - červená

Děti si mohou nosit i plyšáky v barvě oblečení.  

Děkujeme, Zvonečky a Sluníčka.

Vydáno | Kalendář MŠ | Kategorie: Sluníčka , Zvonečky

Polickem s rodiči

Milí rodiče dětí ze Zvonečků a Sluníček, připravili jsme pro vás a vaše děti hru „Polickem s rodiči“, která je obdobou „geocachingu“ (tedy hledání ukryté krabičky). Tato hra bude probíhat od února do června 2018.  Každý měsíc pro vás na určitém místě ukryjeme krabičku s razítkem a bločkem na zapsání návštěvy. (Razítko bude pokaždé jiné.) Tato krabička tam bude vždy od prvního dne v měsíci do posledního. V krabičce budou také drobnosti (např. z  Kinder vajíček), které si děti mohou vzít, ale jen tehdy, pokud do krabičky dají jinou drobnost na výměnu ze svých domácích pokladů. Vždy kus za kus.

Poslední den v měsíci vám vždy zveřejníme cíl, případnou trasu (pro ty, kteří by nevěděli, kudy jít) a přesný popis místa nálezu. Protože jde o to, aby hledaly hlavně děti, nebudete potřebovat GPS polohu, ale dostanete návod, kde hledat. Až krabičku najdete, zapíšete se čitelně do přiloženého bločku, můžete i s počtem účastníků a děti si dají razítko do notýsku, který dostanou ve školce. Poté krabičku opět schováte na stejné místo. Pokud by se stalo, že krabičku nenajdete, (může se stát, že ji někdo zničí), nahlaste to některému z učitelů, aby mohla být zase obnovena.

Na cestu se můžete vydat kdykoliv, s kýmkoliv, záleží jen na vás, kdy budete mít čas a chuť. Tato akce není povinná, nemusíte hledat ani všechny cíle, dokonce nemusíte jít ani na jeden z našich úkrytů, ale určitě budeme rádi, když si vyberete aspoň některý výlet.                               

Co je cílem naší hry:

  • poznávání Police a širšího okolí (při školkových procházkách se moc daleko nedostaneme)
  • líbí se nám myšlenka, že se některé rodiny domluví a vyrazí spolu nebo se při hledání setkají s další hledající rodinou
  • dát vám nějaký cíl výletů, když už dochází nápady

V únoru očekávejte jen nenáročný cíl na „zahřátí.“ Pěkné zážitky přejí učitelky a učitel ze Zvonečků a Sluníček!

Vydáno | Nástěnka | Kategorie: Sluníčka , Zvonečky

Vánoce ve školce

21. 12.
2017

Prosíme rodiče, aby dali dětem na čtvrtek 21. 12 . 2017 dva kousky cukroví.

Poslechneme si koledy, vyzkoušíme si nějaké vánoční zvyky a naladíme se na vánoční atmosféru.

Děkujeme Sluníčka a Zvonečky

Vydáno | Kalendář MŠ | Kategorie: Sluníčka , Zvonečky

Předvánoční setkání

13. 12.
2017

Zveme Vás 13.12.2017 od 14.15 hod na malé předvánoční setkání. Děti vám předvedou, co se od začátku roku naučily. Prosíme zvažte, kolik rodinných příslušníků pozvete. Přimlouváme se pouze za rodiče,aby se děti nebály velkého počtu lidí.

Děkujeme

Vydáno | Kalendář MŠ | Kategorie: Zvonečky

Mikulášský program

30. 11.
2017

Rodiče,

ve čtvrtek 30.11.2017 nás čeká ve školce představení

„Mikulášský program“ Přichystalo ho pro nás divadélko“KOZLÍK“. Děti čeká i mikulášská nadílka. Tématické (barevné) oblečení dětí (andílek,čert) je vítáno. Přiveďte děti do 7:45hod.

Děkujeme Zvonečky a Sluníčka

 

Vydáno | Kalendář MŠ | Kategorie: Zvonečky , Sluníčka

Pečení koláčků z jablek

09. 10.
2017

Rodiče, prosíme dejte dětem na pondělí 9.10.2017 jedno jablko (v úterý budeme péct jablečné koláčky).

Děkujeme Zvonečky a Sluníčka

Vydáno | Kalendář MŠ | Kategorie: Sluníčka , Zvonečky

Schůzka rodičů 1. budova

05. 10.
2017

Rodiče, zveme Vás na třídní schůzky, které se konají se ve čtvrtek 5.10. 2017 16:30 h.
Prosíme, aby jste si děti nechali doma. Pokud se na schůzku nemůžete dostavit, domluvte se s třídní učitelkou.

Děkujeme Zvonečky a Sluníčka

Vydáno | Kalendář MŠ | Kategorie: Zvonečky , Sluníčka

Chystáme Krakonošovu zahrádku

Milí rodiče, od pondělí 25.9. si budeme čtrnáct dní povídat o plodech podzimu (kaštany, kukuřice, žaludy, jeřabiny, barevné listí, slunečnice, dýně,...)
Další týden budeme s dětmi chystat z různých plodů výstavku "Krakonošova zahrádka".

Prosíme vás o spolupráci. Vytvořte doma s dětmi z podzimních plodů například zvířátko, strašidýlko, nebo cokoliv jiného z podzimních plodů.

Přineste nám vaše výrobky do školky v pondělí 2.října.

Na výstavku vás potom pozveme do venkovní učebny.

Děkujeme, Sluníčka a Zvonečky.

Vydáno | Nástěnka | Kategorie: Zvonečky , Sluníčka

Ježeček

Prosíme 18.9.-19.9. - Po,Út o donesení jedné menší brambory.S dětmi budeme vyrábět ježečka.

                                                                                                       Děkujeme.

Vydáno | Nástěnka | Kategorie: Zvonečky

Prosíme rodiče,

18. 09.
2017

aby v pondělí 18.9.2017 dali dětem do školky jejich oblíbenou plyšovou hračku.

Děkujeme Sluníčka a Zvonečky

 

Vydáno | Kalendář MŠ | Kategorie: Sluníčka , Zvonečky

Adaptace nových dětí

31. 08.
2017

Dne 31.8.2017 od 9:00 do 11:00 proběhne ve třídách Zvonečky a Sluníčka adaptace nově nastupujících dětí.

Vydáno | Kalendář MŠ | Kategorie: Zvonečky , Sluníčka

Výlet Zvonečků

16. 06.
2017

Pozor změna termínu: V pátek 16. 6. pojedeme na školkový výlet do Meziměstí. Ráno prosím přiveďte děti v 6:35 na autobusové nádraží v Polici nad Metují. Odtud odjíždíme v 6:45 na vlakové nádraží do Police, dále pokračujeme vlakem do Meziměstí. Zde máme domluvenou prohlídku železničního muzea a vlakových prostor. Návrat opět vlakem a autobusem, poté pěšky na oběd do školky. Na autobusovém nádraží v Polici budeme v 11:30.  Svačinu pro děti povezeme ze školky (svačit budeme dvakrát z důvodu brzkého ranního odjezdu).

Co dětem do batůžku:

  • pláštěnku
  • pití v plastové uzavíratelné láhvi, která neteče

Na sebe: pohodlné oblečení a dobré boty

Na výlet vybíráme 70,- Kč.

Vydáno | Kalendář MŠ | Kategorie: Zvonečky

← Starší Novější →