celá MŠ INFORMACE PRO RODIČE PŘEDŠKOLNÍCH DĚTÍ

Zápisy do prvních tříd budou letos probíhat v době 1. – 30. dubna, přičemž dítě, u něhož rodič zvažuje odklad školní docházky (OŠD), nemusí být vyšetřeno před zápisem do 1. třídy - rodič nemusí u zápisu doložit doporučení pro odklad školní docházky (tzn. vyšetření může být realizováno i po zápisu). Doporučení ale musí rodič doložit do 30. dubna řediteli základní školy. Je nutné doložit 2 doklady k doporučení  OŠD. Doporučení může vystavit:

• odborné poradenské zařízení, což je Pedagogicko-psychologická poradna (PPP) nebo Speciálně-pedagogické centrum (SPC)
  • odborný lékař (klinický logoped nebo psycholog, neurolog, pediatr apod.…..)

Ředitelce MŠ rodiče doloží do 2.5. 2019 rozhodnutí základní školy o odkladu školní docházky dítěte.

Vyšetření školní zralosti bude probíhat v PPP Náchod.

Rodiče by měli požádat o vyšetření školní zralosti v PPP nejlépe v lednu-únoru.

S pozvánkou na vyšetření dostanou v obálce dotazník „Sdělení mateřské školy o dítěti“, o jehož vyplnění požádají MŠ.

Rodiče předškoláků, kteří mají  zájem o konzultaci ohledně zápisu a zralosti jejich dítěte na školu, ať si domluví individuální schůzku s třídními učitelkami, rády se vám budeme věnovat. Děkujeme.

Děti s trvalým pobytem v Polici nad Metují budou k zápisu do ZŠ Police nad Metují informovány osobní pozvánkou. Pokud nemá Vaše dítě trvalý pobyt v Polici n.M., je nutné se jít do ZŠ nahlásit! V případě, že chcete, aby Vaše dítě navštěvovalo ZŠ v jiné obci, nahlaste se v dané základní škole.

Jak se objednat do PPP NÁCHOD na vyšetření školní zralosti?

Žádost o poskytnutí poradenské služby lze podat osobně, telefonicky, e-mailem či prostřednictvím listovní pošty. Žádosti zpravidla přijímá a zpracovává sociální pracovnice.

• Osobně lze podat žádost na adrese pracoviště Náchod, tj. Smiřických 1237, 547 01 Náchod, 3. patro - kancelář sociální pracovnice (od výtahu vpravo, poslední dveře na konci chodby), a to vždy v  pracovní dny v době od 7.30 – 15.30 hodin.
  • Telefonicky
    Telefonicky lze podat žádost na telefonních číslech +420 491 427 418, +420 491 426 036   V případě telefonických objednání upřednostňujte, prosím, odpolední hodiny.
  • E-mailem nebo listovní poštou

Emailem, nebo písemně podaná žádost musí obsahovat následující údaje:

- jméno a příjmení dítěte
              - datum narození,
              - adresa bydliště, telefon příp. e-mail zákonných zástupců,
              - škola (a ročník), kterou dítě navštěvuje,
              - sdělení, zda už bylo dítě někdy vyšetřeno v PPP či v jiném odborném zařízení,
              - důvod vyšetření.

Žadatel žádost podepíše a odešle na adresu pracoviště:

e-mail: info@pppnachod.cz
                   adresa pro doručení poštou: PPP Náchod, Smiřických 1237, 547 01 Náchod