třída Zvonečky třída Sluníčka Polickem s rodiči

Milí rodiče dětí ze Zvonečků a Sluníček, opět po roce jsme pro vás a vaše děti připravili hru „Polickem s rodiči“, která je obdobou „geocachingu“ (tedy hledání ukryté krabičky).

Tato hra bude probíhat od února do května 2020.

• Každý měsíc pro vás na určitém místě ukryjeme krabičku s razítkem a bločkem na zapsání návštěvy. (Razítko bude pokaždé jiné.) Tato krabička tam bude vždy od prvního dne v měsíci do posledního. V krabičce budou také drobnosti (např. z  Kinder vajíček), které si děti mohou vzít, ale jen tehdy, pokud do krabičky dají jinou drobnost na výměnu ze svých domácích pokladů. Vždy kus za kus.
  • Poslední den v měsíci vám vždy zveřejníme cíl, případnou trasu (pro ty, kteří by nevěděli, kudy jít) a přesný popis místa nálezu. Protože jde o to, aby hledaly hlavně děti, nebudete potřebovat GPS polohu, ale dostanete návod, kde hledat. Až krabičku najdete, zapíšete se čitelně do přiloženého bločku, můžete i s počtem účastníků a děti si dají razítko do notýsku, který dostanou ve školce. Poté krabičku opět schováte na stejné místo. Pokud by se stalo, že krabičku nenajdete, (může se stát, že ji někdo zničí), nahlaste to některému z učitelů, aby mohla být zase obnovena.
  • Na cestu se můžete vydat kdykoliv, s kýmkoliv, záleží jen na vás, kdy budete mít čas a chuť. Tato akce není povinná, ale určitě budeme rádi, když si nějaký výlet vybereteJ.
  • V červnu si děti přinesou notýsek do školky, kde proběhne vyhodnocení s malou odměnou! smile

Co je cílem naší hry:

• poznávání Police a širšího okolí (při školkových procházkách se moc daleko nedostaneme)
  • líbí se nám myšlenka, že se některé rodiny domluví a vyrazí spolu nebo se při hledání setkají s další hledající rodinou
  • dát vám nějaký cíl výletů, když už dochází nápady

V únoru očekávejte jen nenáročný cíl na „zahřátí.“

Pěkné zážitky přejí učitelky a učitel ze Sluníček a Zvonečků

Vydáno | Nástěnka | Kategorie: Zvonečky , Sluníčka