třída Kopretiny Kopretiny

S aktovkou do školky

2021

Na přání dětí si v pátek 25. 6. mohou děti do školky přinést svoji aktovku s vybavením nebo bez vybavení a ukázat ji tak ostatním. Děkujeme

Stužkování předškoláků

2021

Stužkování předškoláků se koná v úterý 22. 6. v 15:00 v zadní části zahrady mateřské školy. Těšíme se na vás

Školní výlet na Ostaš

2021

Ve středu 16.6. vyrazíme s dětmi  na pěší  výlet na Ostaš. Po ranní svačině jdeme přes louky na Ostaš, cestou budeme plnit drobné úkoly. Na Ostaši máme zajištěný oběd (kuřecí řízek s bramborem nebo kaší), malou limonádu, který bude hrazený s fondu. Oběd a odpolední svačinu ve školce všem dětem odhlásí paní Jirmanová. Návrat do školky bude po třetí hodině. Dětem dejte batoh a do něho: svačinu, pití, pláštěnku.

Ukázková hodina florbalu

2021

V pondělí 14. 6. se děti dopoledne zúčastní ukázkové hodiny florbalu, která proběhne v prostorách školky. Ukázkovou hodinu provede Tomáš Hauschke, který je členem florbalového týmu Rytířů z Náchoda.

Výlet na Hlavňovák

2021

Ve středu 9. 6. se vydáme na odložený výlet do Hlavňova na rybník. Dětem dejte do malého batohu: svačinku, pití v uzavíratelné a netekoucí láhvi, pláštěnku. Po svačině ve školce se vydáme k rybníku pozorovat pulce. Na oběd se vracíme do školky.

Dílničky se ZUŠ

2021

V úterý dne 8. 6. dopoledne se děti z Berušek a Kopretin zúčastní hudebních a výtvarných dílniček na náměstí. Akci pořádá ZUŠ.

BAREVNÝ TÝDEN

Milí rodiče, od 31. května budeme mít ve školce „Barevný týden“.

Prosíme, oblékněte děti do příslušných barev:

PONDĚLÍ- ČERVENÁ

ÚTERÝ- ŽLUTÁ

STŘEDA- MODRÁ

ČTVRTEK-ZELENÁ

PÁTEK- OBLÍBENÁ BARVA

Děkujeme, učitelky z Berušek a Kopretin

Čarodějnice v Kopretinách a Beruškách

2021

Čarodějnické dopoledne se uskuteční v pátek 30. 4. Přiveďte děti ustrojené do čarodějnických hábitů. Mohou si přinést také různou havěť - kočky, netopýry, hady apod. a košťata. Těšíme se na vyparáděné čarodějnice a čaroděje.

Vydáno | Kalendář MŠ | Kategorie: Berušky , Kopretiny

Omlouvání dětí v předškolním vzdělávání

Pokud dítě v povinném předškolním vzdělávání nemůže plnit úkoly z důvodu nemoci, je povinností rodiče dítě omluvit a to i přesto, že výuka je pouze distanční. V takovém případě využijte omlouvání na www.nasems.cz. Děkujeme

Zápis do základní školy

Informace k zápisu dětí do základní školy získáte na stránkách školy nebo musíte kontaktovat ředitele ZŠ. MŠ nemá kompetence sdělovat tyto informace.

Vydáno | Nástěnka | Kategorie: Kopretiny , Berušky

Testování na COVID-19

2021

Vážení rodiče, testování dětí ze třídy Kopretin a Berušek, které obdržely dopis z KHS, se bude konat v úterý 23.2.2021 v Pellyho domech od 13 hodin do 14 hodin. Prosíme, použijte boční vchod z boku Pellyho domu. Výsledky se dozvíte formou  sms, certifikát Vám přijde emailem.

Rodiče své děti nemusí na testování samostatně objednávat. Objednání na PCR testy v tomto případě zajístí Krajská hygienická stanice na podkladě údajů poskytnutých Mateřskou školou.

Ostatní děti z 1. budovy mohou od 14. hodin využít testování antigenními testy.
Výsledky se dozví během 15 – 20 minut na místě.

Vydáno | Kalendář MŠ | Kategorie: Berušky , Kopretiny

Týden knihy

Děti si v pondělí 25. 1. mohou přinést svoji oblíbenou knihu. Děkujeme

Plavání předškoláků

Plavání předškoláků je pro letošní školní rok zrušeno.

Pekáčování v Kopretinách

2021

Ve čtvrtek 14. 1. si děti mohou přinést pekáče, boby, lopaty, půjdeme pekáčovat na Nebíčko. Děkujeme

Hračky od Ježíška

2021

Děti si mohou v úterý 5.1. do školky přinést jednu hračku od Ježíška. Je na zvážení rodičů, kterou hračku s dítětem vyberou. Děkujeme

Video z besídky

Všem rodičům byl na jejich mail zaslán přístup k videu. Pokud by se stalo, že ho ve svém mailu nemáte, ozvěte se učitelkám ve třídě. Děkují Kopretiny

Vydáno | Nástěnka | Kategorie: Kopretiny

Oblečení na vánoční besídku

2020

Prosíme rodiče, aby dětem dali na středu 16. 12. slavnostnější oblečení, které budou mít v šatně. Děti se oblečou na natáčení besídky, a pak se převléknou. Děkujeme Kopretiny

Mikulášské dopoledne

2020

V pátek 4. 12. přijde do školky Mikuláš se svojí družinou. Děti z Kopretin mohou přijít v čertovském nebo andílkovském oblečení, děti z Berušek pouze v červeno - černém oblečení ( čertovském). Po nadílce si užijeme dopoledné plné her.

Dýně

2020

Pokud můžete, dejte dětem na pondělí 2. 11. nebo úterý 3. 11. menší dýni, která jde vyřezávat. Z vyřezaných dýní si uděláme výzdobu před školkou. Děkujeme, Kopretiny.

Stavitelé měst

Předškoláci z Berušek i z Kopretin se ve středu 21. 10. zúčastnili programu Stavitelé měst, který pořádala Malá technická univerzita z HK. Děti ve skupinkách konstruovaly domy z lega, podle plánku je umísťovaly do města, seznámily se s piktogramy budov, zakreslovaly do mapy. Program byl hrazen ze Šablon 3. Fotografie si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.