celá MŠ Putování Polickem

Milí rodiče, připravili jsme si pro Vás a vaše děti čtyři procházkové cíle:

V cíli každé procházky najdete krabičku s deníčkem, kam se nám prosím podepište (namalujte obrázek, napište vzkaz,...) a samolepkou.

Můžete si s dětmi založit procházkové deníčky, sešitky, listy (fantazii se meze nekladou). Budeme rádi, když se s deníčkem ve školce pochlubíte.

GPS značka u pramene Samaritánka na Ostaši

Pramen Samaritánka na Ostaši

Pramen je na Žďárské straně Ostaše. Z parkoviště na Ostaši se vydáte po modré turistické značce kolem malé chaloupky do lesa.

Trpasličí skála GPS značka

Trpasličí skála na Ostaši

Trpasličí skála je první skálou po levé straně dlážděné cesty v Horním labyrintu Ostaše.

GPS značka

kaple Panny MarieKaple Panny Marie - Radešov

Ke kapličce vede hned několik cest a je jen na Vás kudy se vydáte. Je možné dojít od Radešova, Bezděkova i z Petrovických zatáček za Merkurem.

GPS značka

lípa na HlavňovemHoupačka nad Hlavňovským rybníkem

Výlet vás zavede k lípě na pastvině mezi Hlavňovem a Suchým Dolem.

Pokud na výlet vyrazíte vozidlem, nejlépe bude zaparkovat na parkovišti u hlavňovského rybníku a dále pokračovat pěšky. Od rybníku se vydáte (jak napovídají šipky na mapce) do kopce podél chatek a dále podél lesa. Souběžně se okrajem lesa vine modrá turistická značka po Linhartově stezce. Zhruba na úrovni trampské chaty Red West už uvidíte naši lípu (s vysílačem v pozadí). Cesta je dobře schůdná.

Krabička je umístěná v košíku, který si uvolněním lanka spustíte k zemi.

lípa pod Linhartovou stezkou

QR odkaz na mapy.cz - odkaz na Mapy.cz s vyznačenými cíly

Vydáno | Nástěnka | Kategorie: Školka